O nas

Malborskie Światłowody to profesjonalny dostawca internetu światłowodowego i telewizji HD oraz 4K . Nasze usługi oferujemy klientom indywidualnym, firmom, instytucjom prywatnym i publicznym. Wykorzystujemy najnowocześniejszą technologię transmisji danych opartą na własnej sieci światłowodowej.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu.

 

Światłowód – Superszybki Internet w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim

Łącze światłowodowe bezpośrednio do Twego mieszkania
Światłowód nie posiada limitów przesłanych danych
Globalny adres IP bez dodatkowych opłat

Bardzo mały PING !

Streaming audio i wideo, niezakłócony dostęp do usług takich jak Netflixa czy HBO Go, rozbudowane gry online, dopiero one pokazują pełen urok Internetu. Sieć oferuje coraz więcej możliwości i korzystanie z niej nie musi oznaczać tylko przeglądania witryn WWW. Niestety, znaczna część najciekawszej oferty Internetu jest niedostępna z banalnego powodu – łącze internetowe, z którego korzystamy, nie jest przystosowane do obsługi olbrzymiej ilości danych, jaką trzeba przesłać, byśmy np. mogli zobaczyć najnowszy przebój filmowy w ultrawysokiej rozdzielczości.

Do naszych domowych komputerów Internet trafia najczęściej za pomocą kabli koncentrycznych czy skrętki. To, co było dobre jeszcze 10 lat temu, niekoniecznie musi być dobre obecnie. W ostatnich latach ilość przesyłanych danych gwałtownie się zwiększyła. Jeszcze w 2005 roku w Internecie przesłano – nie licząc ruchu generowanego przez sieć komórkową i sieć szkieletową – 2055 petabajtów danych (ok. dwóch miliardów gigabajtów). Dziesięć lat później ilość ta zwiększyła się do 49 494 petabajtów.